Kemin koulujenvälisten tulokset

25.05.2018

Tulokset Täydellinen - Pelkistetty
Tulokset Täydellinen - Pelkistetty 
 
  Kilpailu  Kemin koulujenväliset 2018    Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  16:01   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura ja Kemin Kaupunki         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 toukokuu 2018         
 
 
Laji 1, 1. luokka tytöt 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Enna Heiskanen  2010  Syväkankaan Koulu            31.20   
Silja Savolainen  2010  Kivikon Koulu            31.84   
Aino Toikka  2010  Kivikon Koulu            45.56   
Jasmin Tarkiainen  2010  Syväkankaan Koulu            47.08   
                     
 
Laji 2, 1. luokka pojat 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Otto-Matias Rovaniemi  2010  Karihaaran Koulu    27.03        27.03   
Väinö Kari  2010  Syväkankaan Koulu    41.67        41.67   
Aleksi Hämäläinen  2010  Kivikon Koulu    59.68        59.68   
                     
 
Laji 3, 2. luokka tytöt 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sadie Luukas  2009  Hepolan Koulu    21.83        21.83   
Elisa Takkunen  2009  Syväkankaan Koulu    29.15        29.15   
Linda Peurasaari  2009  Syväkankaan Koulu    35.04        35.04   
Emma Maunu  2009  Kivikon Koulu    40.15        40.15   
Rianna Ruonala  2009  Kivikon Koulu    51.43        51.43   
Milla Rauma  2009  Karihaaran Koulu    1:04.00        1:04.00   
                     
 
Laji 4, 2. luokka pojat 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aaron Rantsi  2009  Kivikon Koulu    21.98        21.98   
Eemeli Kvist  2009  Takajärven Koulu    25.33        25.33   
Elias Verronen  2009  Kivikon Koulu    26.28        26.28   
Rony Schroderus  2009  Karihaaran Koulu    26.74        26.74   
Julius Ylisuvanto  2009  Karihaaran Koulu    28.35        28.35   
Luukas Kaunisto  2009  Koivuharjun Koulu    28.72        28.72   
Onni Määttä  2009  Takajärven Koulu    32.42        32.42   
Viimma Hirvenmäki  2009  Kivikon Koulu    34.02        34.02   
10  Eemeli Kaarre  2009  Kivikon Koulu    36.96        36.96   
                     
 
Laji 5, 3. luokka tytöt 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Iida Niemi  2008  Takajärven Koulu    21.20        21.20   
Amalia Niemenmaa  2008  Hepolan Koulu    23.84        23.84   
Netta Heinikoski  2008  Takajärven Koulu    27.48        27.48   
Fanni Yrjänheikki  2008  Kivikon Koulu    29.95        29.95   
Inna Hämäläinen  2008  Kivikon Koulu    30.46        30.46   
Pihla Pirttikangas  2008  Hepolan Koulu    32.62        32.62   
Ellen Yritys  2008  Kivikon Koulu    36.80        36.80   
Lotta Kostamo  2008  Kivikon Koulu    37.90        37.90   
Sofia Tarvainen  2008  Hepolan Koulu    52.82        52.82   
10  Ella Leskelä  2008  Hepolan Koulu    54.19        54.19   
                     
 
Laji 6, 3. luokka pojat 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kasper Mäki  2008  Karihaaran Koulu    20.80        20.80   
Arttu Frant  2008  Takajärven Koulu    27.05        27.05   
Elias Saukko  2008  Koivuharjun Koulu            29.43   
Aatu Komonen  2008  Hepolan Koulu    29.57        29.57   
Kaarlo Kerttula  2008  Kivikon Koulu    30.86        30.86   
                     
 
Laji 7, 4. luokka tytöt 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Armi Tavi  2007  Kivikon Koulu    16.94        16.94   
Milla Seppälä  2007  Sauvosaaren Koulu    17.35        17.35   
Jade Luukas  2007  Hepolan Koulu    19.19        19.19   
Nella Jäärni  2007  Takajärven Koulu    21.14        21.14   
Jenna Tuomainen  2007  Koivuharjun Koulu    21.38        21.38   
Edith Kilpiäinen  2007  Koivuharjun Koulu    22.04        22.04   
Kaisa Kourula  2007  Hepolan Koulu    22.50        22.50   
Emma Mustonen  2007  Koivuharjun Koulu    22.76        22.76   
Seela Heiskanen  2007  Takajärven Koulu    22.85        22.85   
10  Emma Ojala  2007  Karihaaran Koulu    24.21        24.21   
11  Saara Sieppi  2007  Karihaaran Koulu    24.47        24.47   
12  Sara Rossinen  2007  Takajärven Koulu    31.20        31.20   
13  Anni Koskela  2007  Koivuharjun Koulu    31.58        31.58   
14  Heljä Mertaniemi  2007  Hepolan Koulu    38.86        38.86   
15  Valentina Kolodyazhnaya  2007  Karihaaran Koulu    42.58        42.58   
                     
 
Laji 8, 4. luokka pojat 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nooa Kaunisto  2007  Koivuharjun Koulu    15.56        15.56   
Topias Höglund  2007  Takajärven Koulu    19.68        19.68   
Jere Kuronen  2007  Takajärven Koulu    20.56        20.56   
Nico Lammassaari  2007  Koivuharjun Koulu    21.48        21.48   
Nikolas Holpainen  2007  Syväkankaan Koulu    22.05        22.05   
Valtteri Ranki  2007  Kivikon Koulu    24.17        24.17   
Kimi Maijala  2007  Kivikon Koulu    24.43        24.43   
Ilja Hodju  2007  Syväkankaan Koulu    25.46        25.46   
                     
 
Laji 9, 5. luokka tytöt 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miina Torvikoski  2006  Hepolan Koulu    15.43        15.43   
Oona Lipponen  2006  Kivikon Koulu    17.54        17.54   
Aino Kauppinen  2006  Sauvosaaren Koulu    17.84        17.84   
Saara Nissinen  2006  Syväkankaan Koulu    17.91        17.91   
Frida Kilpiäinen  2006  Koivuharjun Koulu    19.96        19.96   
Ronja Kekäläinen  2006  Syväkankaan Koulu    20.57        20.57   
Vera Alalahti  2006  Sauvosaaren Koulu    21.79        21.79   
                     
 
Laji 10, 5. luokka pojat 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Joona Jylkkä  2006  Syväkankaan Koulu    19.27        19.27   
Klaus Heiskanen  2006  Sauvosaaren Koulu    21.64        21.64   
Noel Rahikainen  2006  Sauvosaaren Koulu    24.07        24.07   
Mio Rahikainen  2006  Sauvosaaren Koulu    24.10        24.10   
                     
 
Laji 11, 6. luokka tytöt 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Minttu Tiensuu  2005  Syväkankaan Koulu    15.88        15.88   
Eveliina Vakkuri  2005  Syväkankaan Koulu    16.96        16.96   
Isla Heiskanen  2005  Takajärven Koulu    17.67        17.67   
Elina Alakorpi  2005  Syväkankaan Koulu    18.23        18.23   
Emma Kesti  2005  Takajärven Koulu    19.90        19.90   
Heta Joensuu  2005  Takajärven Koulu    21.72        21.72   
Oona Luokkala  2005  Syväkankaan Koulu    22.92        22.92   
Laura Marjeta  2005  Takajärven Koulu    23.18        23.18   
Veera Mertaniemi  2005  Hepolan Koulu    24.38        24.38   
10  Sonja Hiltula  2005  Hepolan Koulu    25.61        25.61   
                     
 
Laji 12, 6. luokka pojat 25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Johannes Ylimäki  2005  Hepolan Koulu    16.91        16.91   
Iikka Perätalo  2005  Takajärven Koulu    23.76        23.76   
                     
 
Laji 13, 3. luokka tytöt 25m su, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Iida Niemi  2008  Takajärven Koulu    27.03        27.03   
Netta Heinikoski  2008  Takajärven Koulu    30.24        30.24   
Lulu Vassilopoulou  2008  Hepolan Koulu    34.45        34.45   
Sara Ylimartimo  2008  Kivikon Koulu    43.35        43.35   
Ella Leskelä  2008  Hepolan Koulu    50.68        50.68   
                     
 
Laji 14, 3. luokka pojat 25m su, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Arttu Frant  2008  Takajärven Koulu    32.34        32.27   
Kaarlo Kerttula  2008  Kivikon Koulu    33.15        33.15   
                     
 
Laji 15, 4. luokka tytöt 25m su, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Armi Tavi  2007  Kivikon Koulu    18.72        18.72   
Milla Seppälä  2007  Sauvosaaren Koulu    20.01        20.01   
Jade Luukas  2007  Hepolan Koulu    24.46        24.46   
Jenna Tuomainen  2007  Koivuharjun Koulu    26.41        26.41   
Seela Heiskanen  2007  Takajärven Koulu    27.27        27.27   
Edith Kilpiäinen  2007  Koivuharjun Koulu    27.99        27.99   
Nella Jäärni  2007  Takajärven Koulu    28.05        28.05   
Emma Ojala  2007  Karihaaran Koulu    28.28        28.28   
Saara Sieppi  2007  Karihaaran Koulu    31.62        31.62   
10  Sara Rossinen  2007  Takajärven Koulu    33.75        33.75   
11  Anni Koskela  2007  Koivuharjun Koulu    36.65        36.65   
12  Valentina Kolodyazhnaya  2007  Karihaaran Koulu    48.22        48.22   
                     
 
Laji 16, 4. luokka pojat 25m su, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nooa Kaunisto  2007  Koivuharjun Koulu    18.11        18.11   
Jere Kuronen  2007  Takajärven Koulu    24.50        24.50   
Topias Höglund  2007  Takajärven Koulu    25.19        25.19   
Nico Lammassaari  2007  Koivuharjun Koulu    25.58        25.58   
Veeti Ylilahti  2007  Syväkankaan Koulu    26.83        26.83   
                     
 
Laji 17, 5. luokka tytöt 25m su, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miina Torvikoski  2006  Hepolan Koulu    18.11        18.11   
Oona Lipponen  2006  Kivikon Koulu    20.58        20.58   
Aino Kauppinen  2006  Sauvosaaren Koulu    21.02        21.02   
Saara Nissinen  2006  Syväkankaan Koulu    21.45        21.45   
Frida Kilpiäinen  2006  Koivuharjun Koulu    26.26        26.26   
Vera Alalahti  2006  Sauvosaaren Koulu    26.55        26.55   
Ronja Kekäläinen  2006  Syväkankaan Koulu    28.05        28.05   
                     
 
Laji 18, 5. luokka pojat 25m su, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Joona Jylkkä  2006  Syväkankaan Koulu    24.19        24.19   
Klaus Heiskanen  2006  Sauvosaaren Koulu    26.19        26.19   
Noel Rahikainen  2006  Sauvosaaren Koulu    27.82        27.82   
Mio Rahikainen  2006  Sauvosaaren Koulu    28.78        28.78   
                     
 
Laji 19, 6. luokka tytöt 25m su, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Minttu Tiensuu  2005  Syväkankaan Koulu    18.60        18.60   
Eveliina Vakkuri  2005  Syväkankaan Koulu    19.32        19.32   
Elina Alakorpi  2005  Syväkankaan Koulu    20.88        20.88   
Isla Heiskanen  2005  Takajärven Koulu    21.21        21.21   
Oona Luokkala  2005  Syväkankaan Koulu    23.56        23.56   
Emma Kesti  2005  Takajärven Koulu    23.99        23.99   
Laura Marjeta  2005  Takajärven Koulu    27.45        27.45   
Heta Joensuu  2005  Takajärven Koulu    31.50        31.50   
                     
 
Laji 20, 6. luokka pojat 25m su, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Johannes Ylimäki  2005  Hepolan Koulu    19.71        19.71   
Iikka Perätalo  2005  Takajärven Koulu    33.09        33.09   
                     
 
Laji 21, 3.-6. luokka 8x25m vu, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Syväkangas  2005  Syväkankaan Koulu    2:27.05        2:27.05   
Takajärvi  2005  Takajärven Koulu    2:55.62        2:55.62   
Hepola  2005  Hepolan Koulu    3:17.42        3:17.42   
Kivikko  Kivikon Koulu    3:28.80        3:28.80   
                     
 
Laji 22, 25m+50m+75m+100m vu YA, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Karihaara  2002  Karihaaran Koulu            1:54.98   
Hepola  2002  Hepolan Koulu            2:12.89   
Syväkangas  2002  Syväkankaan Koulu            2:17.72   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 toukokuu 2018 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  16:01 
 
23.10.2018IKM -karsintojen lajit
28.09.2018Ruska -uintien startit
18.09.2018Tatti-uintien startit
25.05.2018Kemin koulujenvälisten tulokset
14.05.2018Lohi-uintien startit
27.02.2018Viikkojen 9 ja 10 ohjelma.
16.02.2018Oulu uintien startit
31.01.2018KemTU -uintien startit
16.12.2017KemUS 85v -juhlauintien tulokset
08.12.2017Juhlauintien arvioitu aikataulu

Siirry arkistoon »