KemUS 85v -juhlauintien tulokset

16.12.2017

Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Täydellinen - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  KemUS 85v -juhlauinnit    Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Kemi    Tulostusaika  15:58   
  Järjestäjä  Kemin Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 joulukuu 2017         
 
 
Laji 1, 4x50m skuv mixed, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kemus 1  1932  Kemin Uimaseura            1:59.40   
  Riku Ylikärppä  1998      29.06        29.06   
  Teemu Hartikainen  1993      30.39        59.45   
  Elisa Vakkuri  2002      30.22        1:29.67   
  Katariina Kourula  2002      29.73        1:59.40   
                     
Scr Seka  1999  Swimming Club Rovaniemi            2:02.01   
  Sofia Saukko  2001      33.95        33.95   
  Eelis Hukka  1999      32.21        1:06.16   
  Topi Lukkarinen  2000      26.53        1:32.69   
  Ronja Nätynki  2002      29.32        2:02.01   
                     
Kemus 2  1932  Kemin Uimaseura            2:05.61   
  Noora Siltari  2000      34.95        34.95   
  Henrik Siltari  2002      33.42        1:08.37   
  Tomi Leppälä  1994      27.29        1:35.66   
  Juulia Aksila  1996      29.95        2:05.61   
                     
Kemus 3  1932  Kemin Uimaseura            2:10.80   
  Toni Lipponen  2003      31.94        31.94   
  Karlo Kilpinen  2003      35.65        1:07.59   
  Eveliina Palo  1999      33.06        1:40.65   
  Noora Aikio  2004      30.15        2:10.80   
                     
Kemus Junnu 1  2005  Kemin Uimaseura            2:24.50   
  Nooa Kaunisto  2007      38.64        38.64   
  Miina Torvikoski  2006      39.94        1:18.58   
  Tuomas Romsi  2005      34.08        1:52.66   
  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005      31.84        2:24.50   
                     
Kemus 4  1932  Kemin Uimaseura            2:31.52   
  Miko Saukkonen  2006      39.61        39.61   
  Juuso Mikael Tiensuu  2001      39.12        1:18.73   
  Saana Näsi  2004      1:12.79        2:31.52   
  Emmi Palo  2003              2:31.52   
                     
                     
 
Laji 2, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö            19.00   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura            20.90   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi            21.34   
Iida Niemi  2008  Kemin Uimaseura            23.68   
Viivi Kalasniemi  2008  Kemin Uimaseura            29.38   
                     
 
Laji 3, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            20.10   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            20.83   
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Uimaseura            24.10   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            24.20   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            24.57   
Nikolas Holpainen  2007  Kemin Uimaseura            25.88   
Juho Saukkonen  2008  Kemin Uimaseura            26.84   
                     
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Corona-Auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            30.40   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            30.53   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            30.91   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            30.95   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            30.96   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            30.98   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            31.10   
Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet            31.20   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            31.47   
10  Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet            31.54   
11  Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet            31.64   
12  Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            31.81   
13  Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            31.83   
14  Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            32.32   
15  Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            32.40   
16  Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet            32.42   
17  Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura            32.76   
18  Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            33.03   
19  Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura            33.57   
20  Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            34.19   
                     
 
Laji 4, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Corona-Auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            29.71   
Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet            30.07   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            30.60   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            30.73   
Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura            32.59   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            32.76   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi            33.41   
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura            34.73   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            34.73   
10  Bigga Guttorm  2000  Rovaniemen Uimaseura            35.72   
11  Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            36.25   
12  Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            36.68   
13  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            36.80   
14  Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura            36.81   
15  Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura            37.23   
16  Saana Näsi  2004  Kemin Uimaseura            37.83   
17  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura            38.26   
18  Riina Mäkikangas  1994  Joensuun Uimaseura            39.51   
19  Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            39.66   
20  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            40.62   
21  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            40.88   
22  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            41.58   
23  Aada Tapio  2003  Rovaniemen Uimaseura            43.91   
24  Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö            44.20   
25  Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura            44.75   
26  Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi            45.79   
27  Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura            45.99   
28  Henna Koponen  2004  Kempeleen Pyrintö            48.03   
29  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi            50.02   
30  Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura            50.04   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Corona-Auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            25.86   
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            27.84   
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            28.12   
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            28.27   
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            28.29   
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            28.39   
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            28.67   
Juho Aleksi Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi            28.72   
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            28.74   
10  Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            28.75   
11  Juho Aleksi Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi            28.86   
12  Juho Aleksi Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi            29.03   
13  Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit            29.22   
14  Juho Aleksi Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi            29.32   
15  Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit            29.41   
16  Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit            29.81   
17  Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit            29.82   
18  Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            30.25   
19  Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            30.50   
20  Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit            30.93   
                     
 
Laji 5, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
Sponsori: Corona-Auto 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            25.39   
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            26.95   
Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit            27.88   
Juho Aleksi Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi            27.97   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit            28.04   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            28.55   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            28.64   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi            30.30   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            31.03   
10  Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            33.30   
11  Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi            33.81   
12  Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit            34.55   
13  Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura            35.03   
14  Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura            36.40   
15  Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            38.45   
16  Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            39.30   
17  Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            41.48   
18  Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            42.02   
19  Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            43.10   
20  Alex Leo Erik Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            44.32   
21  Aaro Antero Tavi  2004  Kemin Uimaseura            49.77   
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Bestseller Wholesale 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    40.26        1:26.64   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    43.27        1:31.59   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit    42.83        1:31.62   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    44.17        1:36.00   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    44.51        1:36.90   
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi    45.78        1:36.93   
                     
 
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: Bestseller Wholesale 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura    38.32        1:21.15   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    39.59        1:23.67   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura    40.53        1:24.83   
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Sponsori: Bestseller Wholesale 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    38.47        1:23.00   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi    47.48        1:36.25   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    56.56        2:01.14   
                     
 
Laji 8, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö            16.19   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura            17.91   
Iida Niemi  2008  Kemin Uimaseura            19.45   
Viivi Kalasniemi  2008  Kemin Uimaseura            24.21   
                     
 
Laji 8, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jenni Niskanen  1999  Rovaniemen Uimaseura            13.10   
Anna Emilia Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi            13.19   
Katariina Kourula  2002  Kemin Uimaseura            13.44   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit            13.72   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            13.78   
Ada Niskala  2000  Rovaniemen Uimaseura            13.85   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            13.88   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            13.98   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi            14.05   
10  Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura            14.06   
11  Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi            14.10   
12  Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            14.30   
13  Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura            14.54   
14  Doris Poolamets  2001  Rovaniemen Uimaseura            14.59   
15  Ida Karjalainen  2002  Rovaniemen Uimaseura            14.70   
16  Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            14.82   
17  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura            14.86   
18  Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi            15.00   
19  Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            15.16   
20  Anna Maria Kortesalmi  2006  Rovaniemen Uimaseura            15.40   
21  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            15.55   
22  Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            15.59   
23  Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura            15.82   
24  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            15.91   
24  Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            15.91   
26  Néa Brosseau  2003  Swimming Club Rovaniemi            15.98   
27  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            16.08   
28  Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura            16.49   
29  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi            17.33   
                     
 
Laji 9, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            17.06   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            18.62   
Veeti Riskilä  2007  Rovaniemen Uimaseura            19.31   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            21.00   
Juho Saukkonen  2008  Kemin Uimaseura            21.78   
Nikolas Holpainen  2007  Kemin Uimaseura            23.10   
                     
 
Laji 9, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            11.08   
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            11.33   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            11.49   
Eelis Hukka  1999  Swimming Club Rovaniemi            11.69   
Juho Aleksi Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi            11.80   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi            12.58   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            12.75   
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi            12.93   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            13.00   
10  Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            13.12   
11  Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi            13.66   
12  Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura            13.71   
13  Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            15.25   
14  Alex Leo Erik Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            15.27   
                     
 
Laji 10, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Intersport 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    39.99        1:27.43   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.97        1:27.65   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi    41.52        1:29.28   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    43.36        1:33.86   
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi    47.35        1:36.61   
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura    48.31        1:37.55   
Saara Nissinen  2006  Kemin Uimaseura    45.30        1:37.61   
Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö    46.22        1:38.79   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    46.62        1:39.19   
10  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi    48.95        1:41.57   
11  Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura    50.91        1:43.15   
                     
 
Laji 10, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: Intersport 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    32.73        1:10.05   
Juulia Aksila  1996  Kemin Uimaseura    33.13        1:11.68   
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    34.86        1:12.72   
Eveliina Palo  1999  Kemin Uimaseura    35.27        1:14.75   
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi    35.40        1:16.19   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti    35.49        1:17.32   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    38.21        1:23.80   
Saana Näsi  2004  Kemin Uimaseura    40.66        1:26.91   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    41.47        1:27.83   
10  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    41.67        1:27.89   
11  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    42.51        1:30.72   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 11, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Intersport 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura    37.43        1:19.83   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    40.75        1:27.93   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    44.94        1:37.56   
                     
 
Laji 11, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: Intersport 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Juho Aleksi Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi    28.16        1:02.33   
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    30.13        1:07.31   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    31.96        1:10.92   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    33.04        1:14.46   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit    34.91        1:14.98   
Aaro Antero Tavi  2004  Kemin Uimaseura    49.96        1:46.21   
                     
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura            36.75   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            42.08   
Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            42.92   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi            43.78   
Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            44.67   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö            45.91   
Henna Koponen  2004  Kempeleen Pyrintö            46.60   
Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura            47.44   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            54.75   
                     
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Jenni Niskanen  1999  Rovaniemen Uimaseura            34.39   
Bigga Guttorm  2000  Rovaniemen Uimaseura            36.44   
Aada Tapio  2003  Rovaniemen Uimaseura            39.47   
Riina Mäkikangas  1994  Joensuun Uimaseura            40.47   
Néa Brosseau  2003  Swimming Club Rovaniemi            41.60   
                     
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            39.65   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            39.81   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            40.12   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            48.56   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            56.14   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            1:01.88   
                     
 
Laji 13, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            26.97   
Juho Aleksi Röytiö  1998  Swimming Club Rovaniemi            28.73   
Eelis Hukka  1999  Swimming Club Rovaniemi            29.97   
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura            31.24   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            DNF   
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Cafe Laine 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    35.99        1:17.77   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    37.51        1:18.44   
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi    39.00        1:21.92   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    39.85        1:24.42   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    40.61        1:25.27   
Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö    41.98        1:27.88   
Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö    44.51        1:32.09   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi    44.85        1:35.52   
Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö    45.80        1:41.17   
10  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö    47.97        1:41.97   
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Cafe Laine 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi    30.02        1:02.39   
Elisa Vakkuri  2002  Kemin Uimaseura    31.10        1:03.58   
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    31.51        1:05.14   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    31.63        1:05.74   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    31.48        1:05.78   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi    31.86        1:06.05   
Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura    32.97        1:08.88   
Ida Karjalainen  2002  Rovaniemen Uimaseura    34.06        1:11.53   
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura    34.48        1:12.77   
10  Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura    35.14        1:15.73   
11  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi    37.15        1:15.79   
12  Saana Näsi  2004  Kemin Uimaseura    35.71        1:16.17   
13  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi    37.00        1:17.79   
14  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi    38.58        1:19.05   
15  Néa Brosseau  2003  Swimming Club Rovaniemi    38.98        1:19.17   
16  Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    36.99        1:19.23   
17  Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi    38.51        1:20.68   
18  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö    45.66        1:35.63   
                     
 
Laji 14, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Cafe Laine 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Juulia Aksila  1996  Kemin Uimaseura    30.67        1:03.79   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Cafe Laine 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura    35.82        1:12.95   
Otso Jylkkä  2006  Rovaniemen Uimaseura    38.11        1:20.48   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    41.48        1:27.29   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    41.25        1:27.94   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    48.93        1:45.45   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Sponsori: Cafe Laine 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    28.45        59.29   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura    28.56        1:00.11   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura    29.69        1:04.88   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    31.12        1:06.14   
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti    35.80        1:13.20   
Alex Leo Erik Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura    37.55        1:18.59   
                     
 
Laji 15, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Cafe Laine 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura    25.86        54.52   
Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit    27.41        57.27   
                     
 
Laji 16, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Aava Näykki  2007  Kempeleen Pyrintö            21.33   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura            22.33   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi            25.91   
Iida Niemi  2008  Kemin Uimaseura            28.78   
                     
 
Laji 17, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            25.26   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            26.77   
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Uimaseura            27.24   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 18, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura    35.83        1:16.10   
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    36.74        1:16.48   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit    37.13        1:20.21   
Inka Lytz  2004  Swimming Club Rovaniemi    38.76        1:24.56   
Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura    38.94        1:25.37   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    40.07        1:25.75   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura    41.14        1:31.22   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    47.70        1:40.14   
Anni Moilanen  2006  Kempeleen Pyrintö    48.08        1:46.88   
                     
 
Laji 19, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    32.84        1:16.21   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    36.11        1:19.72   
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura    37.04        1:21.48   
                     
 
Laji 19, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit    29.52        1:03.16   
Eelis Hukka  1999  Swimming Club Rovaniemi    29.84        1:04.20   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    30.40        1:07.05   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    35.84        1:19.31   
                     
 
Laji 20, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kemin Varaosa 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura            40.66   
Milena Autti  2005  Swimming Club Rovaniemi            43.29   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura            44.33   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            45.65   
Emilia Jylkkä  2005  Rovaniemen Uimaseura            47.28   
Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi            47.60   
Lina Juutilainen  2007  Rovaniemen Uimaseura            48.22   
Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö            51.00   
Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö            52.42   
10  Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö            53.21   
11  Fanni Törmänen  2006  Kempeleen Pyrintö            53.87   
12  Nitta Mutka  2005  Rovaniemen Uimaseura            54.84   
13  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            57.45   
14  Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            58.84   
15  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            1:02.82   
Saara Nissinen  2006  Kemin Uimaseura            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 20, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: Kemin Varaosa 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura            35.56   
Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet            35.63   
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi            37.28   
Noora Siltari  2000  Kemin Uimaseura            37.64   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            38.11   
Juulia Aksila  1996  Kemin Uimaseura            38.94   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            39.20   
Emilia Kivijärvi  2004  Rovaniemen Uimaseura            39.41   
Doris Poolamets  2001  Rovaniemen Uimaseura            41.25   
10  Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            41.73   
                     
 
Laji 21, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kemin Varaosa 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            47.19   
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            47.53   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            51.96   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 21, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
Sponsori: Kemin Varaosa 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            30.45   
Petri Lampela  1996  Kemin Työväen Uimarit            31.36   
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            35.00   
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura            35.41   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi            37.40   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura            37.99   
                     
 
Laji 22, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    44.41        1:33.11   
Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö    48.48        1:36.43   
Oona Lipponen  2006  Kemin Uimaseura    48.43        1:37.60   
Saara Nissinen  2006  Kemin Uimaseura    48.40        1:38.98   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    51.15        1:43.56   
                     
 
Laji 22, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Anni Ranta-Valkama  2004  Swimming Club Rovaniemi    36.94        1:16.54   
Emmi Palo  2003  Kemin Uimaseura    42.71        1:27.98   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    43.95        1:31.24   
                     
 
Laji 22, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sofia Saukko  2001  Swimming Club Rovaniemi    35.22        1:13.73   
                     
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura    42.74        1:28.33   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi    51.19        1:44.56   
                     
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit    37.12        1:15.82   
                     
 
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Milla Seppälä  2007  Kemin Uimaseura            36.78   
Sara Lappalainen  2007  Swimming Club Rovaniemi            42.89   
Enni Lytz  2008  Swimming Club Rovaniemi            44.57   
Iida Niemi  2008  Kemin Uimaseura            45.84   
Viivi Kalasniemi  2008  Kemin Uimaseura            58.94   
                     
 
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miina Torvikoski  2006  Kemin Uimaseura            32.27   
Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005  Kemin Uimaseura            32.51   
Saana Lauhava  2005  Swimming Club Rovaniemi            33.72   
Sani Nätynki  2005  Swimming Club Rovaniemi            35.05   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            35.74   
Selja Lahti  2005  Swimming Club Rovaniemi            36.77   
Emilia Jylkkä  2005  Rovaniemen Uimaseura            37.80   
Katariina Kärki  2005  Kempeleen Pyrintö            38.33   
Ninni Koskiniemi  2006  Rovaniemen Uimaseura            39.14   
10  Angelica Kärki  2006  Kempeleen Pyrintö            39.39   
11  Aino Kauppinen  2006  Kemin Uimaseura            39.91   
12  Sonja Uusitalo  2006  Kempeleen Pyrintö            40.41   
13  Laura Kurtti  2006  Kempeleen Pyrintö            43.31   
14  Inka Valppu  2005  Kempeleen Pyrintö            43.49   
15  Janette Sarajärvi  2006  Kempeleen Pyrintö            46.08   
16  Nitta Mutka  2005  Rovaniemen Uimaseura            48.68   
                     
 
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit            29.96   
Liina Rajaniemi  2003  Rovaniemen Uimaseura            30.58   
Henna Känsäkangas  2004  Kokkolan Uimaseura            30.68   
Sini Lassila  2003  Swimming Club Rovaniemi            30.93   
Noora Aikio  2004  Kemin Uimaseura            31.11   
Hanna-Maria Korpilähde  2004  Rovaniemen Uimaseura            32.13   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            33.59   
Saana Näsi  2004  Kemin Uimaseura            33.99   
Néa Brosseau  2003  Swimming Club Rovaniemi            34.11   
10  Henna Koponen  2004  Kempeleen Pyrintö            34.95   
11  Wenla Niemi  2004  Swimming Club Rovaniemi            34.98   
12  Reetta Piira  2004  Swimming Club Rovaniemi            35.07   
13  Maria Kaarlejärvi  2004  Swimming Club Rovaniemi            35.32   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            DNS   
                     
 
Laji 24, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ronja Nätynki  2002  Swimming Club Rovaniemi            28.96   
Katariina Kourula  2002  Kemin Uimaseura            29.06   
Juulia Aksila  1996  Kemin Uimaseura            30.02   
Bigga Guttorm  2000  Rovaniemen Uimaseura            31.18   
Ida Karjalainen  2002  Rovaniemen Uimaseura            32.49   
Doris Poolamets  2001  Rovaniemen Uimaseura            33.21   
Riina Mäkikangas  1994  Joensuun Uimaseura            35.71   
                     
 
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nooa Kaunisto  2007  Kemin Uimaseura            32.56   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            38.67   
Tuomas Nissinen  2008  Kemin Uimaseura            44.76   
Juho Saukkonen  2008  Kemin Uimaseura            52.97   
Eero Ranta-Valkama  2009  Swimming Club Rovaniemi            55.03   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Topi Fordell  2005  Swimming Club Vuokatti            33.41   
Tuomas Romsi  2005  Kemin Uimaseura            33.63   
Miko Saukkonen  2006  Kemin Uimaseura            33.68   
Weeti Niemi  2006  Swimming Club Rovaniemi            33.92   
Otso Jylkkä  2006  Rovaniemen Uimaseura            36.02   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            37.77   
Arttu Ranta-Valkama  2006  Swimming Club Rovaniemi            46.06   
                     
 
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Karlo Kilpinen  2003  Kemin Uimaseura            28.61   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit            29.86   
Alex Leo Erik Kortesalmi  2004  Rovaniemen Uimaseura            33.87   
Aaro Antero Tavi  2004  Kemin Uimaseura            38.57   
                     
 
Laji 25, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
Sponsori: Subway Clothing 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit            24.14   
Eelis Hukka  1999  Swimming Club Rovaniemi            24.63   
Riku Ylikärppä  1998  Kemin Uimaseura            24.71   
Tuukka Aalto  1988  Kemin Uimaseura            25.78   
Arttu Pirneskoski  2000  Kemin Työväen Uimarit            27.19   
Henrik Siltari  2002  Kemin Uimaseura            28.73   
Juuso Mikael Tiensuu  2001  Kemin Uimaseura            30.25   
Topi Lukkarinen  2000  Swimming Club Rovaniemi            DNF   
                     
 
Laji 26, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Maiju Huttunen  2005  Swimming Club Rovaniemi    37.53  1:21.24  2:15.42    2:53.21   
Emilia Juutilainen  2004  Rovaniemen Uimaseura    38.73  1:23.39  2:16.23    2:59.09   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    44.57  1:34.35  2:36.05    3:24.90   
Armi Aurora Tavi  2007  Kemin Uimaseura    45.89  1:40.79  2:38.27    3:26.20   
Elli Hakola  2006  Kempeleen Pyrintö    46.62  1:43.62  2:46.69    3:35.70   
Satu Immonen  2003  Swimming Club Vuokatti            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Sofia Palojärvi  2007  Swimming Club Rovaniemi            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 27, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Toni Lipponen  2003  Kemin Uimaseura    32.47  1:11.15  1:55.80    2:27.32   
Tudor Ratiu  2003  Swimming Club Rovaniemi    33.92  1:15.16  2:04.48    2:40.81   
                     
 
Laji 27, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Oliver Kela  2002  Swimming Club Rovaniemi    31.78  1:10.15  1:55.19    2:27.52   
Ville Korpilähde  2002  Swimming Club Rovaniemi    30.62  1:10.20  1:58.59    2:32.15   
Teemu Hartikainen  1993  Kemin Uimaseura    30.66  1:12.17  1:54.51    2:33.75   
Valtteri Setälä  2002  Swimming Club Rovaniemi    36.22  1:18.60  2:05.38    2:41.13   
                     
 
Laji 28, 4x100m skuv, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Kemus Pirpanat  2004  Kemin Uimaseura            5:40.53   
  Miina Torvikoski  2006      38.22  1:19.63      1:19.63   
  Julia Minttu-Maria Tiensuu  2005      40.24  1:27.72      2:47.35   
  Saana Näsi  2004      39.98  1:26.67      4:14.02   
  Noora Aikio  2004      38.91  1:26.51      5:40.53   
                     
Kemtu Tytöt [2004]  2004  Kemin Työväen Uimarit            5:50.91   
  Kiia Junttari  2004      39.04  1:24.55      1:24.55   
  Jutta Mört  2005      39.99  1:26.74      2:51.29   
  Saga Tuisku  2005      42.98  1:33.17      4:24.46   
  Pinja Junttari  2006      41.12  1:26.45      5:50.91   
                     
Roius Kilpurit  2004  Rovaniemen Uimaseura            5:53.33   
  Emilia Juutilainen  2004      36.95  1:21.03      1:21.03   
  Hanna-Maria Korpilähde  2004      41.12  2:09.85      3:30.88   
  Emilia Kivijärvi  2004      42.26  1:30.00      5:00.88   
  Lina Juutilainen  2007      52.45  52.45      5:53.33   
                     
Kemus Tytöt 1  2004  Kemin Uimaseura            6:35.56   
  Oona Lipponen  2006      46.61  1:37.37      1:37.37   
  Armi Aurora Tavi  2007      43.61  1:33.54      3:10.91   
  Aino Kauppinen  2006      51.83  1:47.94      4:58.85   
  Milla Seppälä  2007      46.54  1:36.71      6:35.56   
                     
Kempy Rollo2  2005  Kempeleen Pyrintö            6:36.95   
  Aava Näykki  2007      43.83  1:33.84      1:33.84   
  Elli Hakola  2006      46.02  1:40.35      3:14.19   
  Katariina Kärki  2005      48.30  2:27.98      5:42.17   
  Anni Moilanen  2006      54.78  54.78      6:36.95   
                     
                     
 
Laji 28, 4x100m skuv, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Tomen Enkelit  1999  Kemin Uimaseura            5:00.95   
  Noora Siltari  2000      33.20  1:12.43      1:12.43   
  Eveliina Palo  1999      35.17  1:15.55      2:27.98   
  Elisa Vakkuri  2002      34.79  1:15.31      3:43.29   
  Katariina Kourula  2002      36.45  1:17.66      5:00.95   
                     
Scr Naiset [2001]  2001  Swimming Club Rovaniemi            5:12.48   
  Inka Lytz  2004      37.43  1:17.51      1:17.51   
  Sini Lassila  2003      36.96  1:19.05      2:36.56   
  Maiju Huttunen  2005      37.50  1:20.27      3:56.83   
  Ronja Nätynki  2002      35.17  1:15.65      5:12.48   
                     
                     
 
Laji 29, 4x100m skuv, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Kemus Pojut  2004  Kemin Uimaseura            6:02.20   
  Nooa Kaunisto  2007      39.45  1:27.03      1:27.03   
  Tuomas Romsi  2005      38.07  1:21.86      2:48.89   
  Miko Saukkonen  2006      39.99  1:27.91      4:16.80   
  Aaro Antero Tavi  2004      48.26  1:45.40      6:02.20   
                     
                     
 
Laji 29, 4x100m skuv, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Kemus M1  1932  Kemin Uimaseura            4:20.33   
  Riku Ylikärppä  1998      28.06  1:01.90      1:01.90   
  Teemu Hartikainen  1993      30.32  1:06.52      2:08.42   
  Toni Lipponen  2003      30.98  1:09.02      3:17.44   
  Tomi Leppälä  1994      29.73  1:02.89      4:20.33   
                     
Kemus Allstars  1932  Kemin Uimaseura            4:36.62   
  Tuukka Aalto  1988      30.41  1:05.13      1:05.13   
  Henri Hartikainen  1995      29.96  1:05.37      2:10.50   
  Juho-Eetu Hakso  1993      32.65  1:11.33      3:21.83   
  Ville Soikkeli  1995      32.17  1:14.79      4:36.62   
                     
Scr Miehet [1918]  1998  Swimming Club Rovaniemi            4:52.20   
  Oliver Kela  2002      31.39  1:11.07      1:11.07   
  Tudor Ratiu  2003      34.37  1:14.70      2:25.77   
  Ville Korpilähde  2002      31.81  1:11.74      3:37.51   
  Valtteri Setälä  2002      35.24  1:14.69      4:52.20   
                     
Kemus Legendat  1932  Kemin Uimaseura            5:06.29   
  Arto Tapio  1984      31.71  1:08.48      1:08.48   
  Juha-Pekka Alapartanen  1987      30.87  1:06.90      2:15.38   
  Antti Oikarinen  1984      37.29  1:23.31      3:38.69   
  Arto Anttila  1985      40.54  1:27.60      5:06.29   
                     
Kemtu Miehet  1995  Kemin Työväen Uimarit            DNF   
  Petri Lampela  1996      29.20  1:02.65      1:02.65   
  Kimmo Viinamäki  1995      35.07  1:20.28      2:22.93   
                     
                     
 
Laji 30, 100m sku kemus masters, Loppukilpailut 22 - 33 v 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tuukka Aalto  1988  Kemin Uimaseura    27.04  58.50      58.50   
Arto Tapio  1984  Kemin Uimaseura    28.14  58.97      58.97   
Juha-Pekka Alapartanen  1987  Kemin Uimaseura    28.13  59.53      59.53   
Tomi Leppälä  1994  Kemin Uimaseura    29.00  1:03.32      1:03.32   
Henri Hartikainen  1995  Kemin Uimaseura    30.18  1:06.51      1:06.51   
Teemu Hartikainen  1993  Kemin Uimaseura    30.58  1:07.43      1:07.43   
Juho-Eetu Hakso  1993  Kemin Uimaseura    32.15  1:10.70      1:10.70   
Antti Oikarinen  1984  Kemin Uimaseura    33.85  1:12.44      1:12.44   
Arto Anttila  1985  Kemin Uimaseura    32.99  1:14.08      1:14.08   
10  Ville Soikkeli  1995  Kemin Uimaseura    33.30  1:17.99      1:17.99   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 joulukuu 2017 
Lisenssinhaltija: Kemin Uimaseura  Tulostusaika  15:58 
 
16.12.2017KemUS 85v -juhlauintien tulokset
08.12.2017Juhlauintien arvioitu aikataulu
08.12.2017Juhlauintien osallistujalista
28.11.2017Joulukuunkisojen startit
11.10.2017Syysloman treenit
10.08.2017Vesiralli tulee taas!
02.08.2017Treenit vko 32
17.07.2017Kesäharjoittelu Kallilla viikot 30 ja 31
23.05.2017Viikon 22 poikkeukselliset treeniajat ja kesälomien aloitusajat
02.05.2017Lappi -uintien startit

Siirry arkistoon »